Donice ze stali corten doskonale wpisują się w minimalistyczny styl wykończeniowy ostatnich lat. Corten to gatunek stali konstrukcyjnej, który dzięki zawartości pierwiastków takich jak miedź, chrom, nikiel i fosfor wykazuje podwyższoną odporność na korozję oraz na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Odpowiedni dobór składników stopowych sprawia, że na powierzchni produktów wykonanych z cortenu wydzielają się tlenki miedzi, tzw. patyna — przypominająca powszechnie rdzę. Powłoka ta jest jednak w pełni szczelna, trwała i nie postępuje w głąb produktu, nie występuje tym samym strata grubości blachy, i nie dochodzi do łuszczenia na powierzchni np. donicy. Stal corten, z której wykonujemy nasze donice nie wymaga konserwacji, nie zmienia ona również swoich właściwości wraz z upływem lat — to właśnie dlatego donice, jak również inne produkty ze stali corten są bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne; nawet te najbardziej skrajne.

Uniwersalny charakter

Donica z cortenu stanowi efektowny element małej architektury, który oryginalnie prezentuje się w przestrzeni otwartej, nadając jej unikalny klimat oraz wyjątkowy charakter. Z tego powodu donice ze stali corten stanowią element zabudowy nie tylko wnętrz i ogrodów, ale również przestrzeni miejskich, gdzie docenione zostały przez licznych architektów i urbanistów. W połączeniu z bujną roślinnością stworzą niespotykaną nigdzie indziej kompozycję, która sprawdzi się zarówno w przypadku nowoczesnych brył, jak i zabytkowej architektury. Rdzawy kolor donic niesamowicie podkreśla zieleń roślin i przyciąga uwagę swoją unikalnością.

Wiele modeli — wiele możliwości

Viridi Space oferuje szeroki wybór donic ze stali corten. W zależności od potrzeb, w ofercie znajdują się donice o zróżnicowanych kształtach: minimalistyczne, kwadratowe donice corten Rectan i Pedes, które doskonale sprawdzają się w różnych otwartych przestrzeniach, lub sprawdzone w ozdabianiu wąskich ścieżek i alejek donice Hones oraz Besula. Dla zwolenników nieco bardziej złożonych kształtów przygotowaliśmy z kolei donice Manga, Barium, oraz wiele innych.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wykonujemy również donice ogrodowe na indywidualne zamówienia, niemal w każdym rozmiarze.

  • Filter
    Opcje wyszukiwania
    Materiały