Nowoczesne schody w Twoim domu

Schody są silnie eksploatowanym elementem wyposażenia w każdym domu — dlatego też warto zainwestować swój czas w ich odpowiedni wybór. Myśląc o materiale, z którego wykonamy schody do naszego wnętrza nie trzeba ograniczać się tylko do najzwyczajniejszych surowców, takich jak drewno czy szkło. Produkty wykonane ze stali corten stanowią fantastyczną alternatywę dla typowych tworzyw, przykuwając spojrzenia oraz co najważniejsze — zapewniając bezpieczeństwo i trwałość na długie lata.

Czym jest corten?

Materiał, z którego wykonano schody — stal corten, to rodzaj niskostopowej stali konstrukcyjnej, która dzięki zawartości składników stopowych takich jak fosfor, chrom, miedź i nikiel pokryta jest tlenkami tych pierwiastków, tworząc tzw. patynę, która do złudzenia przypomina rdzę. Powłoka ta jednak jest w pełni szczelna i nie postępuje w głąb materiału, dzięki czemu produkt nie traci swojej grubości, pełniąc funkcję ochronną dla głównej blachy. Właściwości te czynią z cortenu materiał o jednej z najdłuższych trwałości mechanicznych na rynku, który dodatkowo nie wymaga konserwacji czy malowania. Ponadto, wygląd oraz kolor produktów z cortenu doskonale wkomponowuje się w minimalistyczny trend ostatnich lat.

Ilość stopni oraz szczegółowa tabela rozmiarów znajduje się pod opisem produktu. Brakuje rozmiaru, którego poszukujesz? Nic straconego, zajmujemy się również wykonywaniem schodów na indywidualne zamówienia — w celu ustalenia szczegółów, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

  • Filtrowanie
    Opcje wyszukiwania
    Materiały