Palenisko to jeden z podstawowych elementów małej architektury ogrodowej, który łączy w sobie walory zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Palenisko wykonane ze stali corten wspaniale odnajduje się zarówno w ogrodach o dużych powierzchniach, jak i w miejscach o niewielkiej przestrzeni użytkowej. Paleniska ze stali corten wykonane są w eleganckim, minimalistycznym stylu, dzięki czemu z łatwością można wkomponować je w istniejące już aranżacje ogrodowe. Swoją unikalną barwę i strukturę zawdzięczają specjalnym właściwościom blachy corten.

Palenisko ogrodowe ze stali corten – doskonała alternatywa dla klasycznych palenisk

Jeśli szukasz solidnego, odpornego na warunki atmosferyczne paleniska, które posłuży Ci przez bardzo długi czas bez konieczności wykonywania regularnych zabiegów konserwujących – palenisko ogrodowe ze stali corten to rozwiązanie idealne dla Ciebie! Pomogą Ci one ogrzać taras, balkon czy altanę, dodatkowo stanowiąc niebanalną ozdobę ogrodu. Sprawdź, jakie modele palenisk ogrodowych ofertujemy i wybierz nowoczesny element, który odmieni aranżację Twojego ogrodu!

Palenisko wykonane ze stali corten — materiału przyszłości

Trudne warunki atmosferyczne, takie jak siarczysty mróz, obfity deszcz, śnieg, czy palące słońce nie są im straszne. Produkty z cortenu mogą cieszyć oko przez cały rok, dzięki czemu nie ma konieczności ich przenoszenia z miejsca na miejsce. Materiał, z którego wykonano paleniska — stal corten, to rodzaj niskostopowej stali konstrukcyjnej, która dzięki zawartości składników stopowych takich jak fosfor, chrom, miedź i nikiel pokryta jest tlenkami tych pierwiastków, tworząc tzw. patynę, która do złudzenia przypomina rdzę. Powłoka ta jednak jest w pełni szczelna i nie postępuje w głąb materiału, dzięki czemu produkt nie traci swojej grubości, pełniąc funkcję ochronną dla głównej blachy. Właściwości te czynią z cortenu materiał o jednej z najdłuższych trwałości mechanicznych na rynku, który dodatkowo nie wymaga konserwacji czy malowania. Ponadto, wygląd oraz kolor produktów z cortenu doskonale wkomponowuje się w minimalistyczny trend ostatnich lat.

Niepowtarzalny produkt

Paleniska wykonane ze stali corten posiadają szereg różnych zalet; palenisko z cortenu harmonijnie wkomponuje się w otaczający je klimat i otoczenie. Wspaniale będzie podkreślać urok palącego się w nich ognia w każdym ogrodzie. Są niezwykle unikalnymi i jedynymi w swoim rodzaju dekoracjami, które będą niejednokrotnie podziwiane. Poza oczywistymi walorami estetycznymi, palenisko z cortenu posiada szereg zastosowań praktycznych — służyć może do ogrzewania tarasów w zimne, pochmurne dni, latem zaś palenisko może stać się centralnym punktem imprez ogródkowych, przy którym goście będą mogli usiąść i porozmawiać. W słoneczne, ciepłe dni palenisko, po wcześniejszym zamontowaniu rusztu, może również pełnić funkcję grilla, na którym będą przygotowywane kiełbaski, żeberka lub inne produkty spożywcze.

Wiele produktów — wiele możliwości

W naszym asortymencie posiadamy paleniska pasujące do każdego typu ogrodu oraz aranżacji. Wymiary naszych produktów takie jak średnica, wysokość czy waga zależą od konkretnego modelu. Zwolennicy prostych kształtów, którzy posiadają niewielką ilość przestrzeni do zagospodarowania z pewnością docenią paleniska Minima, Magna i Dium. Dla dużych, przestronnych ogrodów gorąco polecamy palenisko Pyramis, które dodatkowo pełni funkcję grilla. Palenisko Toro, a także Flama idealnie sprawdzają się w trakcie kameralnych spotkań ze znajomymi, a palenisko Turido doskonale ociepli taras w chłodne i deszczowe dni.

Cechą wspólną wszystkich modeli jest brak konieczności ich konserwacji, wynikający ze specyfiki materiału, z którego zostały wykonane. Co więcej, prawie każde palenisko może zostać przeobrażone w przyjazny dla środowiska biokominek, z pomocą oferowanego przez nas wkładu na specjalne paliwo — bioetanol.

Palenisko, bez względu na to, z jakiego tworzywa jest wykonane, wymaga składowania drewna na opał. Dlatego też komplementarnym uzupełnieniem naszej oferty palenisk z blachy corten są stojaki na drewno, które ułatwią utrzymanie właściwego porządku w Twoim ogrodzie.

  • Filtrowanie
    Opcje wyszukiwania
    Materiały